Świetliki dachowe Zadaszenie poliwęglanowe Daszek poliwęglanowy Poliwęglan
ŚWIETLIKI DACHOWE
 • doradztwo
 • produkcja
 • montaż
ZADASZENIA POLIWĘGLANOWE
 • łukowe
 • płaskie
 • markizy
DASZKI NAD WEJŚCIE
 • poliwęglanowe
 • aluminiowe
 • lekkie
POLIWĘGLAN
 • płyty
 • komorowe
 • lite

Zadaszenia poliwęglanowe

Produkujemy płaskie, łukowe lub markizowe zadaszenia poliwęglanowe w profilach aluminiowych, które w zależności od warunków mogą być samonośne lub wsparte na dodatkowej konstrukcji aluminiowej, stalowej lub drewnianej. Powłokę zadaszenia tworzy poliwęglan komorowy lub lity.

zadaszenie poliwęglanowe
daszek poliwęglanowy nad wejście

Wraz z pojawieniem się na rynku nowoczesnych tworzyw polimerowych i opracowaniu metod produkcji w formie płyt komorowych i litych znalazły one zastosowanie między innymi w budownictwie do tworzenia konstrukcji zadaszeń, świetlików, okien i reklam. Płyty poliwęglanowe, szczególnie komorowe, wykorzystywane są z powodzeniem do budowy zarówno wielkich zadaszeń połaciowych jak i małych daszków nad wejścia, wypierając dotychczas stosowane materiały dekarskie.

Dzięki elastyczności i wytrzymałości mechanicznej zadaszenia mogą przybierać różne formy, od zwykłych płaskich i wielospadowych po łukowe i markizowe. Dodatkowo należy nadmienić, że poliwęglan wyginany w łuk uzyskuje większą sztywność i wytrzymałość, więc przy tej samej grubości jest w stanie utrzymać większy napór śniegu, natomiast sam kształt ułatwia jego zsuwanie się na boki a także wspomaga samoczyszczenie powłoki poliwęglanu.

Prócz doboru formy zadaszenia istnieje możliwość (opcjonalnie) dopasowania koloru stolarki aluminiowej malowanej proszkowo według palety kolorów RAL. Nieco mniejszy wybór dotyczy samej płyty poliwęglanowej, ponieważ prócz standardowego koloru typu kryształ (półprzezroczysty) dostępny jest jeszcze brązowy (przydymiony lekko przezroczysty) i mleczny (czyli biały, całkowicie nieprzezroczysty). Można w ten sposób, prócz dopasowania do otoczenia czy elewacji, w pewnych granicach regulować ilością przepuszczanego światła.

Oferujemy typowe zadaszenia i daszki poliwęglanowe przeznaczone do samodzielnego montażu. Konstrukcja każdego zadaszenia została przygotowana w ten sposób by montaż był łatwy i wymagał stosowania podstawowych narzędzi. Wymiary zadaszeń zostały zoptymalizowane pod kątem zminimalizowania odpadów. Dostępne są rysunki zadaszeń, zdjęcia przykładowych realizacji.

Chcąc zaprojektować własne zadaszenie należy uwzględnić następujące warunki:

 • Sprawdzić czy w ofercie naszej firmy występują zadaszenia typowe lub istnieje możliwość dostosowania swoich wymagań do zadaszeń typowych. Z reguły typowe zadaszenia są tańsze, łatwiejsze w montażu na podstawie instrukcji oraz rysunków.
 • Obliczyć wytrzymałość całej konstrukcji zadaszenia na obciążenie śniegiem i wiatrem, uwzględniając także stan obiektu do którego chcemy przytwierdzić zadaszenie.
 • Zapoznać się z wymiarami handlowymi poliwęglanu oraz profili aluminiowych do poliwęglanu - starać się dostosować ekonomiczny rozkrój i podział płyt oraz profili w celu zminimalizowania odpadów
 • Zapewnić skuteczne odwodnienie a także postarać się przewidzieć w którym miejscu w okresie zimowym będzie gromadził się śnieg aby w razie potrzeby skierować go w miejsce gdzie będzie najmniej przeszkadzać.
 • Wszystkie elementy zadaszenia które będą narażone na kontakt z deszczem lub śniegiem czy lodem wykonać z elementów odpowiednio zabezpieczonych przed korozją.
zadaszenie poliwęglanowe markiza

Na podstawie przesłanych rysunków lub szkiców jesteśmy w stanie przygotować atrakcyjną ofertę na partię zadaszeń lub daszków. Ofertę tą szczególnie kierujemy dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Zadaszenia wykonane w większej partii będą zawsze tańsze od wykonywanych jednostkowo. Powtarzalność poszczególnych elementów ułatwi ewentualną naprawę przy zniszczeniu lub uszkodzeniu części składowych.

Na Państwa życzenie konstrukcję stalową zadaszenia możemy zabezpieczać przed korozją przez cynkowanie, malowanie proszkowe, lub malowanie natryskowe. Wybierając poliwęglan lity jako wypełnienie zadaszenia trzeba pamiętać że jest to materiał dosyć drogi, dlatego planując wymiary zadaszenia szczególnie trzeba uwzględnić jego wymiary handlowe. Poliwęglan lity występuje tylko w formatach 205cm x 305cm